Urlopy i zarobki

Przy założeniu 12 miesięcznego pobytu na misji każdemu przysługuje około 45 dni urlopu. Niestety ostatnio przepisy zmieniły się w ten sposób, że wypłatę za czas urlopu dostaniemy tylko jeżeli spędzimy go na misji. Za urlop spędzony w Polsce, czy gdziekolwiek poza rejonem misji, wypłata nie przysługuje. Do tej pory przysługiwał także zwrot kosztów posiłków niewykorzystanych w czasie urlopu. Wychodziło to około 150$ za cały okres urlopu. Nie wiem jaki jest obecnie los tego przywileju. Oczywiście bilet lotniczy zawsze trzeba było opłacić sobie samemu.
Jest również drugi rodzaj urlopu - tak zwane sixty. Jest to coś w rodzaju 3 dniowej przepustki. Na pół roku przypada jedno sixty na Izrael i jedno na Syrię.
Na koniec coś o zarobkach. Gdy ja byłem na misji szeregowi żołnierze zarabiali po 450 $ miesięcznie, podoficerowie zawodowi 700 $, a chorążowie 900 $. Zarobki oficerów rozpoczynały się od 1100 $. Dodatkowo każdemu przysługiwała normalna wypłata, jaką by otrzymywał w kraju. Dostałem informację, że obecnie szeregowi zarabiają 1296 $ miesięcznie, a w kraju dodatkowo 1534 zł.

Strona istnieje od 2003 r.

Ostatnia aktualizacja: 25 grudnia 2023 r.